Kilka słów

Ogród ziołowy

Ogród ziołowy

Poznaj nasz ogród ziołowy…

Na wzgórzu jest umiejscowiony ogród ziołowy, w którym znajduje się około 30 gatunków ziół. To tu możemy poznać i popróbować ziół przyprawowych takich jak cząber, majeranek, czarnuszka, ale też pozyskać surowiec zielarski z malwy czarnej, prawoślazu lekarskiego, nagietka lekarskiego, szałwii lekarskiej, babki lancetowatej, kozłka lekarskiego, krwiściągu lekarskiego, melisy, pierwiosnka lekarskiego czy czosnku niedźwiedziego.

Zioła są nie tylko w ziołowym ogrodzie, dajemy im swobodę, aby się nasiewały w różnych obszarach zagrody, w rowie rośnie pokrzywa i żywokost lekarski w towarzystwie pospolitej bylicy, a pod domem rosną zdrowotne dla nas rośliny: lawenda, bylica boże drzewko, róża pomarszczona, u stóp której wije się leczniczy bluszczyk kurdybanek.

Ogród ziołowy

Rośliny lecznicze to nie tylko byliny, ale i krzewy, drzewa, których wokół ziołowego ogrodu nasadzono bardzo wiele. Tu znajdziemy szumiąca brzozę, bez czarny, korale czerwonej jarzębiny, drzewo katalpy i wierzby. I znane wszystkim krzewy owocowe, o wielkiej mocy leczniczej jak aronia, czarna porzeczka, wiśnia czy malina.

W okresie wiosenno-jesiennym ogród żyje swoim naturalnym rytmem, ekspansją kolorów i zapachów, którym trudno się oprzeć.

Dbamy o zachowanie bioróżnorodności, dlatego wszędzie natknięcie się podczas wędrówek na stworzone przez miejsca przyjazne ptakom, motylom, owadom pylącym czy też malutkim jeżom. Na nich czekają karmniki, budki lęgowe, hotele i domki jeżowe. Żyjemy w zgodzie z naturą i jej rytmem wyznaczanym porami roku.

Galeria

Nasza galeria

Obejrzyj zdjęcia ogrodu ziołowego z naszej galerii zdjęć!